5
6 חוות דעת
 
 
 
אפל ובניו בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צנרת אוויר / AIR HOSES

 
צנרת אויר
 
 
תיאור: צנרת תיקנית עשויה פוליאמיד (POLYAMIDE).
תקנים: תקן אירופאי DIN 73378 / DIN 74324 ולפי תקן אמריקאי SAE J844.
שימושים: מומלץ לשימוש במערכות פנאומטיות העובדות בעומסים קשים ועוד.
 
 
 
 

צינורות האוויר הם סוג מובחן של צינורות שנועדו בד"כ למערכות תעשייתיות, לצד שימושים שונים בבתים או בבניינים. לצנרת האוויר, ובייחוד לצנרת אוויר דחוס, ישנם מאפיינים שחשוב לקחת בחשבן בעת תכנון, רכישה ותחזוקה של מערכת כזו.

 

מהו צינור אוויר?

 
צינורות אוויר, כשמם כן הם, הן צינורות מיוחדים שנועדו להעביר אוויר בלחץ גבוה. מדובר בצינורות שהם בד"כ גמישים וחזקים, ומשמשים הן בבתים פרטיים או בניינים, והן נפוצים במיוחד בתעשייה, בייחוד במערכות פנאומטיות.

 

מה תפקידם של צינורות האוויר?

 
לרוב, כאשר מדובר בתעשייה, תפקידם של צינורות האוויר אינם רק "להעביר" את האוויר, אלא להעביר את האוויר בלחץ, לשם הפעלת מערכות שונות. למערכות המבוססות על אוויר דחוס, ישנם כמה אפשרויות בולטות בתעשייה:
- ניקיון ובטיחות
– האוויר הינו חומר "נקי" ביחס לחומרים אחרים שניתן להשתמש בהם לתעשייה, לטובת הפקת אנרגיה באופן כלשהו. בנוסף האוויר הוא גם בטוח לשימוש. יש לציין, שמערכת המבוססת על אוויר דחוס צריכה לעמוד בתקנים שונים כמובן, ושימשו לא נכון במערכת בהחלט יכול לגרום לנזק, אולם ביחס לנוזלים שונים או גזים אחרים, לאוויר יש יתרונות משמעותיים הנובעים מהעבודה שהוא לא דליק ולא מסוכן לעבוד בקרבתו.
- האוויר המצא בכל מקום
– אוויר, כחומר גלם, הוא מאוד זול מכיוון שלא צריך לרכוש, לשנע או להביא אותו במיוחד.

• כלל המאפיינים הללו הופכים את המערכות מבוססות-האוויר, למאוד נפוצות בתעשייה ובכלל. בהתאם, כל המערכות הללו מצריכות שימוש בצנרות אוויר איכותיים.

 

מה מייחד צנרת אוויר?

 
• צנרת האוויר כאמור, צריכה להיות עמידה אך גם גמישה – בשונה מצנרות אחרות, על צנרת האוויר להיות עשויה מחומרים גמישים המאפשרים לאוויר לנוע, בייחוד כאשר מדובר על אוויר דחוס.
• ישנן תקנים ייעודיים לתחום צנרת האוויר – לרבות תקן אירופאי ותקן אמריקאי, שלכל אחד כמובן המאפיינים שלו.
• תחזוקה - ככל צנרת תעשייתית (ובכלל) ישנם דרכים לתחזק באופן תדיר את הצנרת, ע"מ למנוע תקלות.
גם כשמדובר בצנרת אוויר ולכאורה דליפת אוויר איננה מסוכנת כמו דליפת חומרים אחרים, בכל זאת תקלה, לרבות דליפה במערכת הכוללת צינורות אוויר דחוס יכולה גם כן לגרום לנזקים שונים.

צינורות האוויר של חברת אפל ובניו בע"מ, הינם איכותיים ועומדים בתקנים מחמירים. צרו קשר לפרטים נוספים.